קווים לדמותו של מתקין מפוחים

קווים לדמותו של מתקין מפוחים

המפוח כאוויר לנשימה. המפוח הוא כלי המאפשר הזרמת אוויר נקי וצח למרחבים חנוקים העמוסים בעשן ומזהמי אוויר שונים, כגון מטבחים מוסדיים, מפעלים, בתים ללא חלונות, מחסנים חקלאים, מתקנים צבאיים ועוד רבים. התקנת המפוחים בצורה מקצועית על ידי מתקין מיומן תבטיח שימוש מיטבי בהם, וחשוב מכל- אוויר צח לנשימה.

מפוחים
מפוחים
  • מתקין מפוחים כמקצוע מורכב ומאתגר. מתקיני המפוחים עוברים קורס טכנאים סיזיפי, אשר במסגרתו לומדים את המערכת הטכנית של המפוחים, לומדים על הסכנות הנמנעות על ידי השימוש במפוחים, כגון זיהום אוויר ברמה גבוהה, הרעלה וחנק וכמובן, לומדים את הליך התקנת המפוח על פי סוגו, על פי היצרן ועל פי איזור ההתקנה המשתנה לעיתים. נדרשת מקצועיות, מוטיבציה לרכישת ידע ויכולות למידה בסיסיות מהמתקין לעתיד.
  • מקצועיות זו לא מילה גסה. על המתקין להיות מקצועי באופן כזה שלא יהיה מקום לטעויות, שכן תפקיד המפוחים הוא תפקיד מציל חיים. מטרת המפוחים היא לאוורר מרחבים חנוקים, אשר לרוב מדובר במפעלים ומרחבים בהם מצויים מספר עצום של עובדים. הזרמת האוויר הצח אל תוך המרחבים וסינון הנכנס היא אמנם נשמעת כמו מטלה פשוטה למדי, אך בלעדיה עשויים העובדים להיחשף אל סכנות מרובות, מסכנות חיים לעיתים. בכדי שהמפוחים יעשו את עבודתם נאמנה, יש צורך בהתקנה איכותית, מקצועית, בטיחותית ונכונה. לכן, נדרש ממתקין המפוחים להיות איש מקצועי, דקדקן ויסודי אשר אינו פוסח על אף שלב בהתקנה ומוודא את איכות עבודתו. נדרשת גם תכונה של בקרה עצמית, כלומר, נדרש מהמתקין לדעת לבקר את עבודתו לאחר סיומו עם ההתקנה ולעיתים נדרשת ממנו גם הענווה להודות בטעות וכמובן, להביא לתיקונה המיידי.

אנושיות, מקצועיות ויסודיות

נראה כי במקצוע אשר עיקרו הוא בהתקנת מפוח ובאחריות על האוויר אותו אנשים נושמים- במרחבים התעשייתיים ומרחבים הביתיים כאחד, נדרשת מיומנות רבה אך גם אנושיות ויחסים בין אישיים טובים, שכן במסגרת עבודת ההתקנה, יבוא המתקין במגע עם לקוחות- בין אם אנשים מן המניין ובין אם בעלי מפעלים, אנשי צבא, בעלי תפקידים מהסקטור הציבורי וכדומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content