פתיחת סתימות בביוב על ידי ביובית

פתיחת סתימות בביוב על ידי ביובית

השימוש במשאית מיוחדת עם מיכל קיבול ומשאבות יניקה והסנקה מאפשר התמודדות עם כל סוגי הסתימות. כמו כן, ניתן לנצל את היתרונות שלה כדי לשאוב מי תהום, בורות שומן, בורות רקב ובורות דלק וכמובן לבצע תחזוקה תקופתית למניעת סתימות

ביובית היא בין האמצעים העיקריים שעומדים לרשות קבלני ביוב בארץ ובעולם. מדובר על משאית שעליה מתקינים מיכל קיבול עבור מי שופכין ונוזלים אחרים. מלבד מיכל הקיבול, על המשאית מותקנת משאבת יניקה ולידה משאבות הסנקה. המשמעות של שילוב בין משמעות היניקה, ההסנקה ומיכל הקיבול הוא שניתן לנצל את היתרונות של המשאית כדי להתמודד עם כל סוגי הסתימות.

השירותים העיקריים הניתנים על ידי קבלני ביוב ללקוחות במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי:

א. פתיחת סתימות ביוב – סתימות ביוב נגרמות כתוצאה מחדירת גורם מזיק לתוך המערכת. הגורם מונע ממי השופכין לזרום וכך יוצר סתימה. הבעיה העיקרית היא מריחות לא נעימים שעולים מהביוב לאחר הסתימה, מפעילות לא תקינה של צנרת ביוב ביתית אופתיחת סתימות ע"י ביובית תעשייתית ומהצפות ונזילות.

ב. שאיבת מי תהום – מי תהום מצטברים בדרך כלל בפירי מעליות, מקלטים, חניונים תת קרקעיים ומקומות נמוכים נוספים. בניגוד להצפות שנגרמות בגלל גשמים או משקעים, מי תהום מגיעים מהקרקע ולכן קשה יותר להתמודד איתם. הפתרון היחיד שעל הפרק הוא פתיחת סתימות ע"י שאיבה של מי התהום ישירות לתוך מיכל הקיבול ולפנות אותם לאתרי הטמנה מורשים.

ג. שאיבת בורות רקב, שומן ודלק – בורות רקב, שומן ודלק מכילים נוזלים סמיכים במיוחד שאותם לא ניתן לשאוב עם משאבות רגילות. המטרה של שימוש בביובית היא בין היתר לסייע בשאיבת בורות שומן בקרבת מפעלים או מחסנים, כמו גם לשאוב את בורות הרקב מסביבה פרטית, עסקית או ציבורית. שאיבת בורות דלק לעומת זאת מתבצעת סמוך לתחנות דלק המפוזרות ברחבי הארץ.

כיצד מתבצעת השאיבה?

מי שרוצה להבין את היתרונות של שימוש במשאית עם מיכל קיבול למי שופכין, משאבות יניקה ומשאבות הסנקה צריך לדעת כיצד היא מבצעת את השאיבה בפועל. בשלב הראשון מדמה הביובית שאיבה חזקה כמו שמתבצעת על ידי פומפה. הטכניקה היא של יצירת ואקום וכך ניתן לשאוב את מי השופכין יחד עם הגורם שגרם לסתימה. מי השופכין מועברים אל מיכל הקיבול ולאחר מכן מפונים על ידי קבלני הביוב. כמו כן, ניתן להשתמש במשאבות שמזרימות מים בלחץ גבוה וכך לפורר או למוסס את הגורם שגרם לסתימה בתוך מערכת הביוב.

כדאי גם להזכיר את התפקיד של ביובית בתחזוקה צנרות ביוב. צינורות מים בלחץ גבוה מותקנים עליה כדי לשטוף קווי ביוב ישנים וסתומים, להבריק את החלק הפנימי של הצינורות מתוך הפסולת המצטברת בדפנות ולמנוע ריכוז מכשולים שיהפכו לסתימה. מהבחינה הזו מדובר על אמצעי אפקטיבי בעל חשיבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content