עורך דין בנקים

עורך דין בנקים

בדרך כלל בנקים מעוררים אצלנו אסוציאציות לא חיוביות במיוחד, וזאת למרות שמדובר במוסדות שמספקים צרכים פיננסיים חיוניים לכמעט כולנו, ובחלק בלתי נפרד מכל כלכלה מודרנית. הסיבה לכך היא שהבנקים נוטים להתנהל באופן נוקשה יתר על המידה במקרים שבהם אנחנו נקלעים לקשיים מסוג כזה או אחר – וכשזה המצב, מומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד מומחה לבנקים.

חשוב להבין שיחסי הכוחות בינינו לבין הבנק אינם שוויוניים. אמנם אנחנו הלקוח, וכמובן שבנק ללא לקוחות לא יוכל להתקיים, ולכאורה הבנק אמור לחזר אחרינו, והוא אכן עושה זאת כשזהו האינטרס שלו, אבל מפסיק להתנהג כך כשהאדם לא מסוגל לעמוד בהתחייבויות הכלכליות שלקח על עצמו. על-מנת לאזן את יחסי הכוחות ולשפר את מצבנו, נדרשת עזרה, ומי שמיטיב לספק אותה הוא כאמור עורך דין בנקים.

באילו מקרים כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין בנקים?

שירותיו של עורך דין שבנקים ותביעות בנקאיות הם תחום התמחותו נדרשים בעיקר כשהבנק מאיים עליכם בסנקציות שונות. אם הוגשה נגדכם תביעה על-ידי הבנק, או שקיבלתם מכתב המתריע על כוונתו של הבנק לעשות זאת, חשוב במיוחד למצוא עורך דין בנקים מיומן ומנוסה.

כדאי לדעת שגם אם לכאורה מצבכם המשפטי בכי רע, שכן בסופו של דבר רוב התביעות המוגשות על ידי הבנקים מבוססות על מסמכים שנחתמו על-ידי הלקוחות, מסמכים שבהם הם לוקחים על עצמם התחייבויות שונות וכוללים גם סנקציות במידה ולא עומדים בהתחייבות, בכל זאת ישנו סיכוי בלתי מבוטל לאי הפעלת הסנקציות. הסיבה לכך היא שהחוק קובע סייגים לחתימת לקוחות על הסכם כזה או אחר, ועו"ד שבנקים הם תחום התמחותו יכול לאתר כשלים באופן שבו הוחתמתם על הסכם שכעת מסבך אתכם.

בפרט ישנו מצב משפטי המוגדר "פתח לצרות": כשהבנק מכשיל את האדם, חלק מהאחריות עובר מהאדם אליו.

מתי חשוב במיוחד להיעזר בעורך דין?

אם מוגשת נגדכם תביעה בסדר דין מקוצר, פעולה שבנקים נוטים לבצע, חשוב במיוחד לפנות אל עורך דין בנקים. עו"ד שכזה יעזור לכם להתגונן בפני התביעה, שכן קודם כל נדרשת הגשת בקשה מיוחדת שנקראת רשות להתגונן – בקשה קריטית לסיכויי ההצלחה מול התביעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content