מי מבצע מילוי מטפים?

מי מבצע מילוי מטפים?

מטפי כיבוי אש יכולים להיות לא שימושיים במשך חודשים רבים אך בעת שמתחילה שריפה הם יהיו הפריטים שיצילו אתכם. כאלו הם מטפי כיבוי אש, הם מחכים לרגע האמת כדי להיות שם בשבילכם אך כדי שהמטפים באמת יהיו שימושיים באותו הרגע כדאי שתבדקו את התקינות שלהם. מה יכול לקרות למטף והאם הוא יכול להתרוקן? במידה והוא מתרוקן האם אפשר למלא אותו? הנה התשובות.

מטף כיבוי האש ודרך פעולתו

את מטפי כיבוי האש אתם בוודאי מכירים היטב הרי כל אחד מאיתנו ראה מטף חייו ואולי אפיל החזיק אחד. המטפים אמנם כבדים אך הם קלים מאוד לשימוש כאשר יש מטפים גדולים יותר וגדולים פחות, כאשר ברכבים יש מטפים קטנים ששוקלים קילו או שניים בעוד יש מטפים ששוקלים 6 ו-8 קילו ולעתים אף יותר. מטף כיבוי האש יכול לפעול באמצעות אבקה שיש בו, באמצעות קצף או באמצעות גז כאשר כל אחד מהם מתאים לשימוש אחר כמו למשל כיבוי נוזלים, כיבוי לוחות חשמל, שימוש במקומות חיצוניים וכן הלאה. בכל מקרה חשוב שתדעו שעצם העובדה שקניתם מטף לא תהיה הפעולה היחידה שתצטרכו לבצע כי הוא דורש תחזוקה.

מטפים
מטפים

מהי תחזוקת מטפים וכיצד היא מתבצעת?

המטף שלכם חייב לקבל את התחזוקה הראויה לו כדי שהוא יישאר תקין גם בשנים הבאות. בכל מקרה חשוב שתדעו שביום מן הימים גם תצטרכו להחליף את המטף, אך ללא תחזוקה המועד הזה ימשיך להתקרב עוד ועוד ועל כן יש לתחזק אותו בצורה נכונה בהתאם לסוג המטף ובאופן שוטף ללא רשלנות, בוודאי בגלל החשיבות הרבה שלו. כדי לתחזק מטף יש צורך לבדוק האם הוא מלא כאשר בדיקת תקינות זו חייבת להתבצע לעתים תכופות, לכל הפחות פעם בחודש אך זה משתנה לפי המקום ולפי הנהלים, אם בכלל יש. כמו כן יש לבדוק את הלחץ של המטף שיספר לנו האם יש בו עוד שימוש.

מתי יש למלא את המטף?

  • את המטף יש למלא בשני מקרים כאשר המקרה הראשון הוא כאמור כשהוא כבר מאבד מהלחץ שלו וזאת אחרי זמן רב שהוא עומד ללא שימוש. יכול להיות שהלחץ יברח ממנו בסופו של דבר, זה יכול לקרות לכל מטף החל ממטפים גדולים ועד מטפים קטנים מאוד, כאשר מטף איכותי יחזיק מעמד זמן רב יותר ממטף פחות איכותי וזה אחד השיקולים החשובים בבחירה. בכל מקרה יש לבדוק תקינות ומיד למלא אותו אם הוא ריק, כאשר זה יתבצע על ידי תחזוקאי.
  • אחרי שהשתמשתם במטף פעם אחת ושחררתם ממנו את הנצרה, אתם לא יכולים להשתמש בו שוב. אחרי שהוא היה שימושי פעם אחת ואולי אף הציל ציוד רב או את חייכם, הוא כבר איבד מהלחץ שלו ויש צורך למלא אותו ולהחזיר אותו לשימוש או לחלופין להחליף אותו למטף חדש לגמרי.

מי יכול למלא את המטף כשהוא נגמר?

מילויה מטף יכול להתבצע אך ורק על ידי אדם שהוסמך לכך כאשר הטכנאים שמתקינים ובודקים את התקינות של מערכת גילוי האש הם אלו שיכולים גם לבצע את הבדיקה של המטף. כאשר אתם רוכשים מטף ובטח מערכת גילוי או כיבוי אש אתם לא צריכים לבחור את זהות החברה רק בגלל המחיר או שירות ההתקנה שלה, אלא גם על פי השירות השוטף שהיא מעניקה. החברה חייבת לבצע בדיקות תקינות למטפים ולמערכת כיבוי האש כדי שאלו יישארו תקינים, היא חייב להציע שירות תיקונים מקיף וזמין בכל עת ובין היתר גם שירות מילוי מטפים בעת הצורך בלי איחורים שיכולים לעלות ביוקר בהמשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content