על התקנת מפוחים תעשייתיים

על התקנת מפוחים תעשייתיים

מכונה להנעת אוויר על ידי פעולת דחיפה או יניקה נקראת בעגה המקצועית "מפוח" ויש לה שורה ארוכה של תפקידים בענפי המשק והתעשייה. קיימים דגמים שונים של מפוחים תעשייתיים וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעיקר בשיטת הפעולה.

לצד מכונה צנטריפוגלית עם מאיץ שבה בנויות כפות נטויות לפנים או לאחור, יש גם מתקני יניקה שיודעים לשנע אוויר רגיל, אוויר רווי שומן, אוויר עם חלקיקי מסורת ועוד. בנוסף, מפוחים ציריים בעלי כנפיים המורכבות על ציר מרכזי יוצרים לחץ דינמי גבוה ולחץ סטטי נמוך ולכן מתאימים גם לבתי חרושת ומפעלי ייצור.

בניגוד למתקני אוורור ביתיים שמותקנים במטרה לשמור על טמפרטורה מסוימת בלבד, בתחומי התעשייה משתמשים במכונות מיוחדות כי תהליך הייצור כולל פליטת גזים רעילים. מכאן שיש למכונות האלה חשיבות בטיחותית. רוב בתי העסק בתחומי התעשייה לא יכולים לקבל רישיון להפעלת המקום בלי מכונות אוורור. המכונות מתאימות לאולמות ייצור במפעלים והן מותקנות יחד עם מנגנוני בקרה מתקדמים ומיוחדים.

מפוחים
מפוחים

איך בוחרים מכונות להנעת אוויר?

השימוש במפוחים תעשייתיים מחייב בחירה של דגם מתאים. קטלוג הדגמים מתעדכן מדי שנה והוא נשען על חידושים טכנולוגיים מעניינים. בנוסף, כדאי לבצע סקירה של דגמי המתקנים כדי לדעת האם יש צורך במפוחים לפינוי עשן, מפוחים אקוסטיים או מפוחי פלאג.

אחרי הבחירה בדגם מסוים של מכונה להנעת אוויר ניתן להזמין גם אביזרים משלימים. חלק מהאביזרים מיועדים לשדרוג הפעולה הרגילה של המכונה, בעוד אחרים מתאימים לתחומי תעשייה ספציפיים. ברשימת אביזרי החובה יש לציין את האביזרים הבאים:

  • בית אקוסטי למניעת רעש במפעלי תעשייה ובתי חרושת
  • מתקן סגור הכולל מסננים לשמירה על המכונה לאורך זמן
  • רשת הגנה למניעת חדירת לכלוך וגורמים מזיקים
  • אמצעי השתקת קול לשיפור הבידוד האקוסטי המקורי

אנשי מקצוע בתחום של פתרונות אוורור יכולים לסייע לנציגי התעשייה למצוא את המתקן שמתאים להם. המטרה היא בכל מקרה לשלב את פתרונות האוורור הקיימים בתוך המפעל או בית החרושת. ניתן לעשות זאת באמצעות השוואה בין המפרט הטכני של סוגי מערכות אוורור ולפי הצרכים בקומת הייצור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content