למה חשוב להחזיק מטף כיבוי אש בכל בית?

למה חשוב להחזיק מטף כיבוי אש בכל בית?

מטף כיבוי אש הינו חלק מהותי מאוד בציוד כיבוי שריפות, והוא אחד מפריטי הציוד החשובים ביותר, שיש להחזיק בכל מקום, בין אם זהו מקום ציבורי ובין אם זה בית פרטי. מטף כיבוי אש הינו כלי המזכיר בצורתו בקבוק, ובראשו מחוברת נצרה. בשעת הצורך פשוט לוחצים על הנצרה ומשחררים אבקה מיוחדת אשר מכבה את האש.

היום מטפי הכיבוי כבר לא יקרים כמו שהם היו בעבר, אתם יכולים למצוא מטפים כאלו במקומות רבים, ובמגוון רחב של גדלים, כך שכל אחד יכול למצוא את המטף המתאים לו. בין אם זהו מטף גדול המיועד למקומות מרכזיים ובתי עסק, ובין אם מטף קטן יותר המתאים לבתי מגורים פרטיים או אפילו לשאת ברכב לכל מקרה חירום.

אך למה בכלל חשוב להחזיק מטף כזה בכל מקום? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

שמירה על הביטחון של בני הבית

בעיקר במצב של היום, בו ציוד כיבוי אש בכלל, ומטף כיבוי אש בפרט, הוא כבר לא כל כך יקר כמו שהיה בעבר, חשוב וכדאי להחזיק בכל בית ובכל מקום מטף כיבוי אש ואפילו ציוד כיבוי אש נוסף, בהתאם לגודל המקום, רמת הסיכון וכמובן, התקציב שלכם.

את המטף הביתי חשוב לאחסן במקום שיהיה נגיש בכל מקרה, ועדיף שיהיה קרוב למקום בו עלולות להתפתח שריפות כמו במטבח, לצד תנור עצים וכדומה. כך תוכלו לשמור על הביטחון של הבית ושל בני המשפחה שלכם, ותוכלו להיות רגועים יותר בידיעה כי חלילה במקרה של התפתחות שריפה יהיה לכם דרך להתמודד איתה ולמנוע את ההתפשטות מוקדם ככל האפשר.

ללמד את הילדים על בטיחות

עוד יתרון שיעניק לכם מטף כיבוי אש בבית הוא האפשרות ללמד את הילדים שלכם על אחריות אישית, כך תוכלו ללמד אותם על בטיחות, אחריות, שמירה מסכנות וכמובן, מה לעשות במקרה של שריפה. אם חלילה הילדים שלכם יהיו במצב מסוכן שכזה, יהיה להם קל יותר להתמודד איתו והם מיד ידעו מה לעשות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content