כיצד פותחים סתימות ביוב?

כיצד פותחים סתימות ביוב?

הסתימות שהורסות את השגרה

כל סתימה שצצה באמצע השגרה יכולה להתחיל בתור סתימה קטנה אך להמשיך ולגרום לנזקים נוספים עד שנצטרך להזמין אינסטלטור שיפתור את המקרה. בעיות במערכת המים הביתית יכולים לקרות לכל אחד אך כשהסתימה הזו נמצאת במערכת הביוב זה סיפור שונה לגמרי. במקרה כזה יש צורך לפנות לצוות ביובית מנוסה שיתפעל את המקרה ויבצע שאיבת ביוב במידת הצורך, או כל אחת מהשיטות השונות שבעזרתן ניתן לפתוח את הסתימה. יש צורך לברר היכן הסתימה ומהי דרך הפעולה הטובה ביותר וכך הבעיה תיפתר במהירות וביעילות.

ביובית

כיצד פותחים סתימות ביוב?

  • סתימות בביוב יכולים להישמע כמו התסריט הרע מכול אך עם צוות ביובית מוכשר אין סיבה שהבעיה לא תיפתר במהירות. אחת השיטות הנפוצות ביותר לפתיחת סתימות בביוב היא שאיבת ביוב. הביוב לא נסתם ביום אחד ולמעשה מדובר על תקופה ארוכה בה שמנים, שומנים, פסולת ביתית ותסחיפים הגיעו עד לצינורות הדקים יותר ומשם הסתימה החלה להשפיע עוד ועוד. במהלך שאיבת ביוב צינור הביובית מגיע עד למקום בו הוא יכול לשאוב את כל הפסולת שהצטברה עד למיכל ושמם מי השופכין עם הפסולת יתפנו למקום בטוח.
  • עוד דרך לפתוח סתימות בביוב היא לחץ מים גבוה. הביובית לא מבצעת רק את פעולת השאיבה אלא יכולה להזרים מים בלחץ גבוה, פעולה שנקראת שטיפת קווי ביוב. שטיפת קווי ביוב מתבצעת גם במקרים של סתימות וגם באופן שגרתי, כי כמו שכבר אמרנו הסתימה לא נוצרת ביום אחד ותחזוקה נכונה ושגרתית יכולה למנוע סתימות לחלוטין. בעזרת לחץ המים הגבוה ניתן לשטוף את הצינורות על כל הסתעפויותיהם וכך הצינור יספק זרימה רציפה ללא סתימות.

מה עושים עם סתימות בגלל שורשים?

אם נביט על שורשים שחדרו למי ביוב זה נראה קצת כמו סרט אימה אך זו המציאות של צינורות ביוב רבים ברחבי הארץ. אחרי שהבנו שמדובר בשורשים בביוב, על ידי צפייה דרך המצלמות החדשניות עמן עובד צוות הביובית, ניתן לשלוח רובוט שינסר את השורשים כך שלא יסתמו את מעבר המים בכלל. במידת הצורך יש לבצע החלפה של הצינור התקול שנפגע מהשורשים, פעולה מסובכת יותר משאיבת ביוב או שטיפת קווי ביוב, אך גם היא מתבצעת במהירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content