מדריך רעיוני לגישור גירושין

מדריך רעיוני לגישור גירושין

גירושין הם תהליך לא קל, אך ניתן לעבור אותו בקלות יחסית, כמו כל דבר אחר בעולמינו, כאשר התמיכה שאתם מקבלים מקצועית ונבונה. ישנן גישות שונות לגירושין, גישות שמביאים איתם מי מבני הזוג הבוחר להתגרש, וגישות מקצועיות שמביאים עימם אנשי מקצוע המתמחים בתחום מורכב ורגיש זה.

עדינות, תבונה, רגישות ואחריות, מילים גדולות שכל מומחה לגישור גירושין מאמץ לליבו ופועל על-פיהן, בכדי לייצר מרחב מאפשר לאלו הבוחרים לצעוד בדרך המלך (או המלכה) לעבר פרידה נינוחה, ללא סטרס מיותר, ועם שלווה יחסית, עד כמה שניתן לייצר בסיטואציה זו, בייחוד אם היא טעונה.

כיצד עובד תהליך גישור גירושין?

לא נתיימר להעביר את גוף הידע העצום הנ"ל בכמה משפטים, מה גם שידע זה חי ונושם, מתפתח ומעמיק, עם שיטות גישור שונות ומגוונות שמתגלות מעת לעת ומציעות עצמן בתחילה כרעיון, ולאחר מכן כפרקטיקה מוצלחת לגישור.

"גירושין בריאים" הם רעיון כי ניתן לפרק גם את החבילה המורכבת והרגישה ביותר בצורה עדינה ומחושבת, בכדי לאפשר הקלה ושחרור במקום כיווץ ומתח בקרב בני הזוג. התהליך פועל כך ששני הצדדים נשמעים על ידי איש ואשת מקצוע, וכבר תהליך זה יוצר שחרור.

מומחי הגישור יודעים לדובב בצורה נבונה את האדם הדובר, ולהצליח להוביל אותו ואותה להוצאת כל הפרטים החשובים תוך שחרור פנימי מהלחץ המלווה את המפגש, ובכך ליצור כבר מהתחלה אפשרות של מפגש נעים יותר בין כולם.

יישוב סכסוכים נבון

שלא כמו גירושין סוערים, רועשים, כעוסים ואף אלימים, הרי שיישוב סכסוכים נבון בעזרת גישור גירושין יכול לפתור אתכם מהדרמה המיותרת, לתת פרופורציה, וזאת בעזרת טכניקות נבונות ויעילות ליישוב סכסוכים.

הצורה הנבונה ביותר, הנגישה למגשר המקצועי ועתיר הניסיון, היא זיהוי הסכסוך עוד לפני שזה מתעורר, מתוך הקשבה עמוקה וערנית לפרטים הקטנים בשיח בין בני הזוג, והשיח בין בן ובת הזוג לבין המגשר עצמו, וזיהוי מוקדם היכן נקודות ההשקה והיכן נקודות החיכוך.

נגיעה עדינה בנושאים אלו המעלים חיכוך ומתח, בתחילה בנפרד, ולאחר מכן יחד, מובילה למציאת פיתרונות ויישוב סכסוכים בקלות יחסית, עם גישור גירושין צמוד וליווי מתחשב ובעיקר – אפקטיבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content