תריסים ונציאניים לבית – האם מומלץ?

תריסים ונציאניים לבית – האם מומלץ?

תריסים ונציאניים מומלצים עבור מטבחים ומשרדים. הם מאפשרים מצבי הצללה והסתרה שונים ויש להם עוד כמה יתרונות שכדאי להכיר:

א. מנגנוני הפעלה – ניתן לשלב על גבי התריס סוגים שונים של מנגנון הפעלה. אפשר למשל להשתמש במנגנון ידני כדי להבטיח שליטה מלאה בעוצמת הפתיחה והסגירה של חלק מהשלבים, או להעדיף מנגנון חשמלי ואוטומטי לחלוטין.תריסים וניצאניים בבית

ב. מפתחים צרים – יש דגמים מסוימים של תריסים שאותם ניתן להתקין על גבי מפתחים צרים. המשמעות היא התאמה של התריס לצרכי הלקוחות ופתרון דקורטיבי עבור פרוזדורים, מסדרונות ועוד. התאמה של התריס למפתחים צרים גם עוזרת להתקין אותו בחדרי ישיבות, בתאי שירותים ובחדרי מלתחות של בתי מלון.

ג. בטיחות לילדים ופעוטותבדגמים החדשים של תריסים ונציאניים יש מנגנון ללא חוטי הפעלה גלויים. מנגנון כזה מקנה לתריס יתרון על פני אפשרויות הצללה אחרות, בעיקר בגלל שהוא מונע חנק ומגן על ילדים.

ד. עיצוב – מומלץ להשתמש בתריס ונציאני אם רוצים לשלב בין פונקציונאליות ואסתטיקה. מצד אחד התריס עצמו מעוצב ברמה גבוהה ועומד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות, בעוד מצד שני הוא גם מספק אחוזים גבוהים ומרשימים של האפלה והצללה.

מתי עדיף לוותר על תריסים ונציאניים?

השימוש בתריסים ונציאניים במטבחים ומשרדים באופן כמעט בלעדי נובע מהחסרונות שלו. ראשית, זהו וילון שלא מתאים לסלון כי הוא מתאפיין במראה ותיק מדי. קשה לשלב אותו גם במטבחים עם סגנון עיצוב כפרי והוא מיועד בעיקר לחללים קטנים שחשופים ישירות לאור השמש.

גם מבחינת מחיר ניתן להצביע על חיסרון של התריס הזה לעומת המתחרים. העלות המקורית אמנם לא גבוהה, אך הוא מחייב התקנה מיוחדת. בתריס עם מנגנון חשמלי יש אחוזים גבוהים לתקלות והתיקון עומד על כמה מאות שקלים.

בנוסף, התריסים פחות עמידים בפני שחיקה. שלבי התריס עלולים להישבר ולאחר שימוש ממושך הם סובלים מבלאי מואץ. כאן הפתרון הוא להקפיד על הוראות התחזוקה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. יש לעקוב אחר הנחיות היצרן ולהתקין את התריס בהתאם למידות החלון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content