עו"ד פלילי לייצוג במקרה של עבירות מין

עו"ד פלילי לייצוג במקרה של עבירות מין

עו"ד פלילי
עו"ד פלילי

עבירות מין הן מהעבירות הקשות ביותר שאדם יכול לבצע. אלה משלבות בדרך כלל גם אלימות או ניצול יחסי מרות כמו למשל במקרה של עובד מעביד או מפקד/ת בצבא מול חייל/ת וכך הלאה. מדובר בעבירות חמורות בעיקר משום שהפגיעה היא גם פיזית וגם נפשית. אנשים שחוו פגיעה מינית עשויים לאבד את האמון שלהם בבני אדם ואפילו באנשים הקרובים אליהם. הם עשויים לפתח טראומות קשות ולהתקשות לחזור לעצמם לאחר המקרה. בית המשפט רואה בחומרה עבירות שכאלה ולכן חשוב למצות עם הנאשמים את הדין באופן מלא.

הבדלי חומרה בין עבירות המין:

ראשית חשוב לציין כי כל עבירת מין היא חמורה וכך גם בית המשפט רואה את זה. למרות זאת, חשוב לציין כי גם יש הבדל בין התערטלות בציבור או התבטאות בעלת תוכן מיני לבין פגיעה פיזית של ממש בקורבן כמו אונס, עבירות נגד קטינים ועוד. גם בית המשפט מבין שיש כמה דרגות חומרה לעבירות מסוג זה ולכן דוגל בחילוק העונשים בהתאם. בדרך כלל כל עבירה הקשורה במגע פיזית או אלימות תיחשב כעבירה חמורה, במיוחד כאשר מדובר במקרה של אלימות או תקיפה מהצד השני.

מה ההבדל בין אונס למעשה סדום?

ישנן עבירות מין  שונות גם בהגדרה שלהן. חוק העונשין מגדיר אונס כמקרה שבו יש החדרה של איבר המין או חפץ אחר בכפייה וללא הסכמת האישה. כלומר שאונס מתייחס רק לנשים וגבר לא יכול להיאנס. כאשר ההתעללות המינית היא בגבר חוק העונשין מגדיר זאת כמעשה סדום.

מהי בעילה חמורה בהסכמה?

בעילה חמורה בהסכמה הנה עבירת מין חמורה נוספת שכן מדובר על יחסי מין עם קטין, בדרך כלל בגילאי העשרה, כאשר גם אם הקטין הסכים או אפילו יזם את היחסים מדובר על בעילה וניצול מיני. בית המשפט רואה עבירה זו בחומרה רבה.

ענישה על עבירות מין:

כפי שאמרנו לא פעם בכתבה זו הרי שמדובר בעבירות קשות מאוד. עבירות מסוג זה בדרך כלל גוררות ענישה קשה מצד בית המשפט. לרוב יהיה מדובר במאסר, ודאי אם מדובר בעבירת מין חמורה הכוללת כפייה או אלימות פיזית. עבירת מין חמורה יכולה להגיע גם ל16-20 שנות מאסר. גם באם תתקבל הקלה בענישה מסיבה כלשהי היא לא תוכל להיות מעל לרבע מהעונש המקסימלי המותר בחוק.

ייצוג על ידי עו"ד פלילי:

אם חס וחלילה נפלתם קורבן לעבירת מין או שיש עבירות מסוג זה בתוך המשפחה שאתם רוצים לדווח עליהם ולפעול בנושא אתם צריכים ייצוג של עו"ד פלילי מנוסה ומקצועי בתחום. עורך הדין ילווה אתכם ברגישות ובנחישות אל מיצוי הדין עם הנאשם ויאפשר לכם לכל הפחות להחזיר חלק קטן מהחיים שלכם בחזרה. אין חזרה ממקרה שכזה אולם המינימום שתוכלו לעשות הוא לדאוג שלא יסבלו אנשים נוספים מאותו אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content