עבודה כטכנאי מנדפים

עבודה כטכנאי מנדפים

טכנאי מנדפים מתמחה בטיפול, תפעול תקלות ותחזוקה של מנדפי גריל. הוא נדרש לעבור הסמכה ייעודית בתחום המכונות ולהכיר את הסכנות הנשקפות כתוצאה מהתקנת מנדף לא תקין.

הטכנאי גם חייב להיות מעורב בשלבי הרישוי של עסקים עם מטבחים תעשייתיים. אופי העבודה עצמו כולל מספר דגשים:

א. המלצה על מנדף מתאים – מעורבות טכנאי בשלבים המוקדמים של תכנון המטבח התעשייתי מאפשרת קבלת המלצות על מנדף מתאים. הטכנאי יכול להראות לבעל העסק את ההבדלים בין מנדף קולט אדים מלבני למסעדה, מנדף קולט אדים שטוח, מנדף מרובע עם מסנני שמן בתקן UL ומסנן משופע למטבח קטן.

ב. ניקוי מנדפים וארובות – עבודה כטכנאי מנדפים כוללת מתן שירותי ניקוי למנדפים וארובות. הניקוי חשוב ויש לבצע אותו לעיתים קרובות כדי להבטיח את קליטת הריחות. כמו כן, העבודה של הטכנאי כוללת ניקוי מנדפים למניעת הצטברות שומן ולכלוך. הניקוי מונע מהם להתלקח ולגרום לדליקה והוא גם מצמצם את הסיכון שהם ייפרדו מהדפנות וינזלו מטה לכיוון הכיריים, רשת הגריל והפחמים.

ג. החלפת מסנן – בתוך מנדף גריל מותקן מסנן עוצר טיפות. המסנן נשלף לצורך ניקוי, אך הוא צובר בלאי ושחיקה. איש המקצוע היחיד שמוסמך להחליף את המסנן הוא טכנאי מיומן עם ניסיון מוכח.

למי מתאימה העבודה ומה אפשרויות הקידום?

עבודה כטכנאי מנדפים מתאימה לכל מי שיש לו ניסיון בתפעול מכונות. בנוסף, היא יכולה להתאים לגברים ונשים בלי ניסיון שמעוניינים להיות מעורבות בהתקנת מערכות טיהור ונידוף אוויר במטבחים תעשייתיים. החברות שעוסקות בתחום התקנת מנדפים מעסיקות טכנאים ומקצות עבורם משימות של טיפול שוטף בנזקים המצטברים, החלפת מסננים, ליווי לקוחות בשלבי רישוי עסקים וכן הלאה.

אפשרויות הקידום תלויות בתחום ההתמחות ובמספר שנות הניסיון של העובד. ברוב המקומות ניתן להתחיל את העבודה כטכנאי זוטר ולהתקדם לתפקידי פיקוח וניהול. הצורך בהתקנת מנדף גריל הוא חלק בלתי נפרד מדרישות הרישוי המוניציפאליות, ולכן יש גם טכנאים שמועסקים על ידי העירייה. המאפיין המשותף לכל התפקידים הוא הצורך בהיכרות עם המפרט הטכני של מערכות טיהור אוויר וסינון מזהמים.

באדיבות אוטמי זקין ישראל מנדפים לכל מטרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content