משקפיים בהתאמה אישית לסוג פנים שלך

משקפיים בהתאמה אישית לסוג פנים שלך

אם כבר החלטתם להשקיע במשקפיים חדשים, חשוב מאוד לבחור אותם נכון. כיצד אפשר לבחור את המשקפיים הנכונים? הכוונה היא לא למחיר ולסוג המשקפיים אלא להתאמה שלהם לפנים שלכם כדי שהם יחמיאו לכם. כיצד אפשר להתאים את המשקפיים? במאמר הבא נסביר לכם את כל הפרטים.

פנים ארוכות או קצרות?

השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם מול המראה היא האם אתם מגדירים את הפנים שלכם כארוכות או קצרות. יכול להיות שאת כך הסעיפים שנדבר עליהם במאמר הבא יהיה לכם קשה לגלות לבד ולכן חשוב להיעזר במישהו שמכיר אתכם ואתם סומכים עליו שיאמר לכם את האמת ורצוי אחד כזה שיש לו טעם, אולי אפילו טעם ספציפי במשקפיים. אם יש לאדם מסוים פנים ארוכות עדיף שהוא יבחר משקפיים עם עדשות צרות יחסית כדי שהאורך של הפנים שלו לא יבלוט, אך זה תלוי בסגנון. יחד עם זאת רצוי שהמוטות שמתחברים לעדשות יהיו במקום נמוך יותר כדי לקצר את הפנים.

משקפיים בהתאמה אישית
משקפיים בהתאמה אישית

מה הקשר לצורת הפנים?

לא רק אורך הפנים משמעותי לבחירת המשקפיים אלא גם מבנה הפנים. יש פנים עגולות יותר ויש פנים מרובעות, יש פנים שמנות ויש פנים רזות. בסופו של דבר פנים עגולות יכולות להתאים לכל עדשה, גם מרובעת וגם עגולה או אובלית, אך פנים מרובעות יהיו בעייתיות יותר. ברגע שתבחרו עדשות מרובעות לפנים יותר מרובעות, הריבוע של הפנים יובלט. לפעמים זה יהיה יפה אך ברוב המקרים יהיה עדיף לגוון ולעדן. בכל מקרה יש כאן גם שאלה של התאמה אישית ולכן אין להשתמש בפרמטרים האלו כהמלצה גורפת. יחד עם זאת צריך לזכור שזה תלוי גם בגודל העדשות ובעדינות של המסגרת.

 

<<לבלוג של ורובל המרכז למותגי משקפיים >>

מסגרת בולטת או עדינה?

אם כבר דיברנו על המסגרת הגיע הזמן להרחיב. אין ספק כי המסגרת היא החלק הבולט במשקפיים בהתאמה אישית אך צריך לזכור כי היא תהיה רלוונטית רק בשילוב עם עוד פרמטרים. למשל, אם יש תווי פנים בולטים יחסית יהיה כדאי לבחור מסגרת דומיננטית יותר כדי שתבליט את תווי הפנים. אם יש תווי פנים עדינים, ההיפך הוא הנכון ויהיה עדיף לבחור מסגרת יחסית עדינה. כמו כן, אם בחרתם עדשות יחסית קטנות לא יהיה כדאי לבחור מסגרת בולטת כי בסופו של דבר יישאר מקום קטן יחסית לעדשה עצמה ולא תמיד זה ייראה כל כך טוב.

צבע הפנים וצבע השיער

הנקודה האחרונה ואולי אחת המכריעות היא צבע הפנים לעומת צבע המסגרת. למעשה לא משנה עד כמה תתאימו את כל שאר הפרמטרים כי אם צבע הפנים לא יותאם לצבע העדשה המראה יהיה רע מאוד. אם יש לכם פנים בצבע כהה יותר תוכלו לבחור מסגרת בהירה יותר שתחמיא לכם, ולהיפך, מסגרת כהה יותר לפנים בהירות. יש חשיבות גם לסגנון הבגדים שאתם מעדיפים ללבוש וכמובן לאירוע ותמיד מומלץ שיהיו לפחות שני זוגות משקפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content