מערכות גילוי אש – כי יפה שעה אחת קודם

מערכות גילוי אש – כי יפה שעה אחת קודם

שריפה היא אחת הסכנות הגדולות ביותר לנפש ולרכוש, וזאת בגלל כוחה המכלה של האש. כלומר, אין ספק כי מדובר במשאב שבלעדיו חיינו לא היו נראים כפי שהם נראים כיום, אולם אין ספק בכלל, כי אם מדובר בהשתוללות לא מבוקרת שלה – היא עלולה להיות הרסנית. מאידך, זיהוי מוקדם של הלהבות יכול להקטין את הנזק בצורה מאוד משמעותית. לאור זאת, ישנה חשיבות מכרעת להתקנת מערכות גילוי אש בכל מבנה המיועד לעסקים וכמובן – במבנים ציבוריים.

מערכות גילוי אש – הסוגים השונים

היום ישנן מספר מערכות גילוי אש שניתן להתקין, כאשר הבחירה ביניהן צריכה להתבצע על פי הנחיות מכבה האש ועל פי כל תקני הבטיחות:

  • ספרינקלרים – מיועדים בעיקר להתקנה במפעלים, במבני תעשייה ובמבנים המשתרעים על פני שטח גדול. מדובר במערכת צינורות המותקנים על הקירות והתקרות, כשבסוף כל צינור מותקן מתז (ספרינקלר). המתז מכוסה במבחנת זכוכית שבתוכה נוזל מיוחד המתפשט בחום. ברגע שעולה הטמפרטורה במקום הנוזל מתפשט וגורם לזכוכית להישבר ולמים לפרוץ החוצה אל עבר הדליקה.

  • גלאי אש ועשן – מערכות גלאים המותקנים על תקרות המבנה וברגע שהם מזהים אש או עשן, בהתאמה – מתריעים באמצעות צפצוף חזק המורה על פינוי המקום.

קשר ישיר למוקד

מערכות גילוי אש ניתנות לחיבור אל מערכות אזעקה קיימות, מה שמאפשר לקשר אותן אל מוקדי הכבאות והחירום השונים. כך, ברגע שהן מתחילות לפעול, יוזעקו כוחות הכיבוי ויגיעו במהירות כדי לכבות את השריפה.

כמובן, שלפני קבלת טופס 4 יש לקבל את כל האישורים גם משירותי הכיבוי, ומתן אישורים אלה מותנה בהתקנתן של מערכות גילוי אש מתאימות. לכן, על מנת שכל ההליכים יתבצעו כמו שצריך, ובעיקר על מנת שכל מי ששוהה במבנה יהיה כמה שיותר מוגן, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע, לפעול על פי ההנחיות שלהם ולרכוש ציוד מחברה אשר שמה הולך לפניה בתחום. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content