מה הקשר בין שנאים לבעלי מקצוע?

מה הקשר בין שנאים לבעלי מקצוע?

שנאי הוא מכשיר חשמלי שתפקידו  להמיר מתח ולכן קיים קשר אדוק וברור בינו לבין אנשי מקצוע בתחום החשמל. הנה כל מה שצריך לדעת על הנושא לפני שמזמינים טכנאי או מהנדס חשמל

שנאי חשמלי הוא ככל הנראה אחד המרכיבים הנפוצים ביותר בעולם ובתעשייה. הוא מאפשר התאמה של המתח החשמלי במכשירים מסוימים לשימוש בתשתיות החשמל הקיימות, וניתן להיעזר בו גם כדי למדוד את עוצמת הזרם החשמלי במתקנים. כתוצאה מכך, קיים קשר ברור בינו לבין מהנדסי חשמל ואנשי מקצוע.

שנאים
שנאים

בעלי מקצוע בתחום החשמל צריכים לדעת מספר דברים על השנאי ותפקידו:

א. סוגי מתקנים – בראש ובראשונה, אדם עם הסמכה ורקע בחשמל חייב להבין לעומק את ההבדלים בין המתקנים הקיימים. עליו לדעת שלצד מתקני חשמל שתפקידם לבצע המרה של מתח מהתמסורת הכלל הארצית למתח רחוב או למתח המיועד לשימוש במכשירים חשמליים, יש גם מתקני זרם ומתקנים מבדלים. מתקני זרם מודדים את הזרם החשמלי במתקני חשמל פרטיים או ציבוריים, בעוד מתקנים מבדלים מגנים מפני התחשמלות.

ב. התקנה – לאחר היכרות עם סוגי המתקנים ניתן להיכנס לעובי הקורה ולהזמין בעלי מקצוע בתחום החשמל על מנת לבצע את ההתקנה. חל איסור חמור על ניסיון התקנה של מכשירים מן הסוג הזה ללא רקע מוכח. ההתקנה דורשת היכרות עם מערכת החשמל, עם דרישות היצרן בכל הנוגע לשימוש במתקן ועם סכנות הבטיחות הנשקפות בשטח.

ג. שיפוץ וטיפול בתקלות – לעיתים קרובות מתעורר צורך בהזמנת בעלי מקצוע לטובת עבודות שיפוץ או טיפול בתקלות. כאשר הקשר עם בעלי מקצוע נמדד לפי היכולת שלהם לבצע שיפוץ מנתקים שניזוקו, החלפת תאי כיבוי ומבדדים בחדשים או משומשים ושקלול ההיבט הכלכלי לכדאיות השיפוץ במקרה של שנאי שרוף.

איך מזמינים טכנאי או מהנדס חשמל?

בעלי עסקים וגם אנשים פרטיים צריכים לדעת איך להזמין מהנדס חשמל על מנת לבצע התקנה מקצועית ויעילה של המכשירים השונים. חשוב לאסוף כמה שיותר המלצות על טכנאים בענף החשמל ולא להתפתות למחיר נמוך. מחיר כזה מעיד בדרך כלל על רמה מקצועית נמוכה של החשמלאי, והוא עלול לעלות ביוקר. מצד שני, גם מחיר גבוה מדי אינו מומלץ כי הוא מהווה אינדיקציה לחוסר אמינות של החשמלאי.

רצוי להשוות בין המחירים המקובלים בענף ולהבין כמה עולים סוגים שונים של שנאים. לאחר מכן ניתן לקבל המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה. אפשר ליצור קשר טלפוני עם בעלי מקצוע ולשאול אותם על הניסיון בהתקנת מכשירי חשמל מן הסוג הזה.

לבסוף, יש להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. חשוב לזכור שמתקני החשמל עשויים להגיע לעומס גבוה ולסכן את הציוד האישי והנכס. התקנה מקצועית תמנע את הסכנה הזו, אך היא דורשת השקעה של זמן בבחירת בעלי המקצוע הנכונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content