מה ההבדל בין קומפרסור למדחס?

מה ההבדל בין קומפרסור למדחס?

השימוש באוויר דחוס הוא אחד הנרחבים והחשובים בעולם התעשייה המודרני

השימוש בגז דחוס בצורה כזו או אחרת על מנת לייצר כוח מהווה את הבסיס לתחום הפיזיקלי והמעשי הנקרא פנאומטיקה. הפנאומטיקה מהווה אבן יסוד חשובה במיוחד בעולם המודרני, בעיקר בכל מה שנוגע לשימושים תעשייתיים כאלה ואחרים. השימוש באוויר דחוס, באופן ספציפי, הוא אחד השימושים החשובים ביותר בעולם המודרני – וכל שנדרש בכדי להבין זאת הוא לחשוב על כמות התהליכים בחיי היום יום שלנו ובעולם התעשייתי שעבודתם מבוססת במידה נרחבת מאוד על טכנולוגיית אוויר דחוס כזו או אחרת. בתחום זה של טכנולוגיה מעשית, ישנם כלים חשובים במיוחד שמהווים את הבסיס לכל טכנולוגיית האוויר הדחוס, ואנחנו מדברים כמובן על מדחסים מסוגים שונים ועל קומפרסורים. עם זאת, רבים בוודאי שואלים את עצמם מה בדיוק ההבדל בין קומפרסור למדחס – ואנחנו כאן בכדי לסייע לכם להבין את ההבדלים הדקים, לדעת לאפיין מה הצורך של העסק שלכם ולבחור בכלי הנכון ביותר עבור הצרכים שלכם.

קומפרסור
קומפרסור

מה בדיוק ההבדל בין קומפרסורים לבין מדחסים, ומהן האפשרויות שלכם בבחירה של מוצר בתחום זה?

  • ההבדלים בין מדחסים לקומפרסורים – מדחס אוויר הוא שם כללי לכל מכשיר המשמש לדחיסה של אוויר ליצירת אנרגיה, ולתיעול של האנרגיה הזאת הלאה עבור הנעה של תהליכים כאלה ואחרים. ישנם מדחסי אוויר במגוון מכשירים וכלים שכולנו מכירים היטב – החל מהמזגן הביתי ועד מפוחי האוויר השונים. עם זאת, כאשר אנחנו משתמשים במונח מדחס הכוונה יכולה להיות למגוון רחב מאוד של מדחסים, ולא רק למדחסי אוויר המשמשים לדחיסה של גזים כאלה ואחרים. המושג קומפרסור הוא מושג שנועד לתאר, באופן ספציפי יותר, מדחסי אוויר ומדחסי גזים אחרים. כך, למעשה, מדחסים יכולים לשמש עבור מטרות נרחבות יותר והאפשרויות הן נרחבות ביותר באשר לסוג המדחס שנחוץ לכל מטרה, ואילו קומפרסורים הם על פי רוב ממוקדם יותר – על אף שגם בתחום זה ישנן אפשרויות רבות ומגוונות.
  • מה נחוץ לכם? עבור תהליכים תעשייתיים שונים, בדרך כלל נדרשים כלים מאוד ספציפיים בתחום הפנאומטיקה. בהתחשב בכך, אתם צריכים להיות מדויקים ולדעת בדיוק מה נחוץ לכם – בין אם מדובר במדחס בורגי או במדחסי שמן מסוגים אחרים, ובין אם מדובר בקומפרסור המשמש לדחיסה של אוויר או של פחמן דו חמצני למטרות ריתוך. בכל אופן, מה שאתם צריכים באמת הוא שירות מקצועי בתחום שיתאים לכם את המוצר הדרוש לכם.

כשזה נוגע לטכנולוגיות אוויר דחוס, אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר והמתאים ביותר לצרכיכם

טכנולוגיות אוויר דחוס מוכיחות את עצמן לאורך שנים כמשמעותיות במיוחד בכל הנוגע להנעה של תהליכים תעשייתיים שונים, ואם גם המפעל שלכם זקוק למדחס או קומפרסור ברמה הגבוהה ביותר – אתם צריכים לאתר שירות המתמחה בטכנולוגיות אוויר דחוס שימצא עבורכם את הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content