מה בין פנצ'ריה למוסך?

מה בין פנצ'ריה למוסך?

פנצ'ריה – לתקן את הפנצ'ר שלך

הצמיג הוא המרכיב החשוב ביותר מבין חלקי הרכב. הצמיג יקבע את נוחות הנסיעה, את הבטיחות, ואת העמידות בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים. בעזרת צמיגים ניתן לנסוע שעות ארוכות במזג אוויר סוער או חם במיוחד.

צמיג אשר אינו מנופח כהלכה או סובל מבלאי מתקדם מסכן לא רק את הנוסעים בתוך הרכב, אלא גם את הסביבה. מבחינת משרד התחבורה, צמיג שאינו עומד בקריטריונים הדרושים מטיל אחריות על הנהג. במילים אחרות, כל מי שרוצה לשמור על החיים שלו חייב לדאוג לצמיגים תקינים. אך מה עושים כאשר יש פנצ'ר בצמיג, וכיצד יודעים האם פנצ'ריה מבצעת את עבודתה כהלכה?

מדוע לא כדאי להסתפק בצמיג ספייר?

התפקיד העיקרי של פנצ'ריה הוא לתקן את הגלגל במהירות האפשרית. תקר בצמיג יכול להיווצר כתוצאה מנסיעה פרועה בשטח, דריסת ברזלים ופלסטיקים או איכות ירידה של גומי. יחד עם זאת, לעיתים קרובות הפנצ'ר הוא תוצאה של נסיבות אחרות. על מנת להתמודד עם כל הבעיות הללו מחויבת פנצ'ריה להכיר את כל סוגי התיקונים:

פנצ'ריה
פנצ'ריה

–          איזון גלגלים

–          תיקון וכיוון פרונט

–          בדיקת לחץ אוויר

–          פתרון רעידות ומשיכות בהגה

–          ניפוח צמיגים בחנקן

נהג החווה בעיות שליטה ברכב חייב להגיע אל פנצ'ריה על מנת לבצע בדיקה כללית. במידה ומדובר על תקר בגלגל המתרחש באמצע כביש מהיר, מבודד או מרוחק, ניתן לנקוט בפעולות חירום ולהחליף את הגלגל. מיד עם תום החלפת הגלגל ושימוש בצמיג ספייר יש לנסוע אל הפנצ'ריה, ולהשאיר שם את הרכב. חשוב להדגיש: צמיג ספייר אינו מיועד לנסיעה ארוכה. התפקיד שלו הוא להוות גיבוי עבור הנהג למשך כמה עשרות קילומטרים בלבד. יתרה על כך, בנסיעה עם צמיג ספייר חל איסור חמור על האצה מוגברת, נסיעה במהירות גבוהה או פניות חדות. צמיג ספייר מגביל את הנהג ואינו מחליף בשום צורה את הצמיג הרגיל והייעודי של הרכב. מהבחינה הזו אין הבדל בין רכבים מסחריים, משפחתיים או רכבי יוקרה.

מה ההבדל בין פנצ'ריה למוסך?

פנצ'ריה יודעת לתקן את הפנצ'ר שלך בזכות שילוב בין ארגז כלים, ידע וניסיון. בפנצ'ריה ישנם עובדים המוסמכים לטיפול בפנצ'רים, בניגוד למוסך בו עובד צוות המתעסק עם תחומים רבים ומגוונים. עובדי פנצ'ריה מנצלים את הידע והניסיון שלהם על מנת לתקן את הצמיגים, ולהמליץ לנהג על פעולות נוספות. במידה והעובדים מזהים חוסר באיזון הגלגלים או כל בעיה אחרת, מחובתם להתריע על כך. פנצ'ריה אשר אינה מגלה מסירות ומחויבות כלפי הלקוח מועלת בתפקידה. יכולת השליטה ברכב בזמן חירום, יכולת הבלימה של הנהג והיכולת להגיע אל היעד בשלום תלויים בצמיג, ובטיפול אותו הוא מקבל מטעם צוות הפנצ'ריה.

לסיכום, צמיגים היו ונשארו הרכיב המרכזי האחראי על בטיחות הנהגים. מי שמבין זאת בוחר היטב את הפנצ'ריה שלו, ולא מתפתה לתקן לבד את התקר בצמיג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content