ליפטים למוסכים – מה צריך לדעת לפני הרכישה?

ליפטים למוסכים – מה צריך לדעת לפני הרכישה?

ליפטים הם מכשירים מיוחדים בעלי תומכים הפועלים בצורה חשמלית ומאפשרים לנו להרים כלי רכב כדי לטפל ולתקן אותם ביתר נוחות ויעילות. ידוע כי המוסכים הם בגדר חובה בכל מוסך על מנת לספק את השירותים הנדרשים ללקוח, אולם כמה ליפטים באמת צריך? ממי כדאי לקנות? ומה חשוב לבדוק לפני רכישה? על כך ועוד ננסה לענות בדקות הקרובות.

מדוע ליפטים הם חובה בכל מוסך?

ליפטים הם מכשיר שבעזרתו אנו יכולים להעלות רכב כבד לגובה, לעמוד מתחתיו בצורה נוחה ובטוחה ולאפשר לטכנאי הרכב לבדוק בנוחות וביעילות את התקלה, לבצע את התיקון בצורה נוחה ויעילה יותר וכמובן באופן מהיר יותר. בעבר טכנאי הרכב היה צריך להשתטח מתחת לרכב ובעזרת פנס לנסות לאתר את התקלה. גם הטיפול בה היה קשה בשל הצפיפות, חוסר הריווח ואי הנוחות. משהו שכיום לא קיים בזכות הליפטים.

כמה ליפטים באמת צריך?

ליפטים מגיעים מסוגים וגדלים שונים, הם מתאימים לכלי רכב שונים ולמשקלים וגדלים שונים של אותם כלי רכב. התשובה לשאלה כמה ליפטים באמת צריך במוסך תלויה לגמרי בכם. אם המוסך צפוי להיות פעיל ועמוס, כדאי יהיה לדאוג לעוד מקומות עבודה ועובדים כדי לטפל ביותר כלי רכב במקביל ולמצות את מלוא הפוטנציאל העסקי במקום. מצד שני במידה ואתם הולכים להעסיק למשל רק 2 טכנאי רכב המסוגלים לתת שירות על הליפט הרי שיותר מ2 ליפטים במוסך יהיו מיותרים. תתחילו מ2 ליפטים, כאלה העבודה תעלה ובמידה ויש מקום במוסך תוכלו לרכוש ולהתקין ליפטים נוספים בהתאם.

כמה עולה ליפט?

ליפט מקצועי חדש עשוי לעלות באזור ה20,000 ₪. ליפט יד שנייה בערך חצי מהסכום הזה אולם גם זה תלוי בסוג הליפט, עד כמה הוא ישן, כמה השתמשו בו, במילים אחרות מה מצבו. כמובן שרכישת ליפט חדש יאפשר לכם ראש שקט יותר, עם אחראיות וודאיות בנוגע לאיכות הליפט ומצבו.

פרמטרים נוספים שאתם רוצים לבדוק לפני רכישת ליפט:

יש כמה פרמטרים שחשוב לבדוק לפני רכישת ליפטים למוסכים. כך למשל גובה ההרמה המקסימלי של הליפט – מה שאמור לאפשר עבודה בטוחה ונוחה של הטכנאי מתחת לכלי הרכב. עד איזה משקל הכלי עשוי להחזיק? אתם לא רוצים להעלות לגובה רכבים הכבדים יותר מהמומלץ על ידי היצרן של אותו ליפט גם אם נראה לכם שהליפט מצליח להרים את הרכב. רכב כבד מדי עשוי לגרום לשבירת זרועות התמיכה של הליפט ואם יש אדם מתחת עשוי לקרות אסון. דברים נוספים שאתם רוצים לבדוק היא לאילו כלי רכב הליפט מתאים, מה סוג הליפט מבחינת המבנה שלו והמקום שהוא תופס, אופן ההפעלה של הליפט וכמה היא נוחה ולא מסוכנת, האם הליפט הוא חד או דו כיווני עם הכנסת הרכב אליו ועוד. חשוב שאת התקנת הליפט יבצע איש מקצוע מוסמך ומנוסה המתמחה בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content