כל מה שרציתם לדעת פתרונות אוורור לבית ולמפעל

כל מה שרציתם לדעת פתרונות אוורור לבית ולמפעל

החום במדינת ישראל מדי שנה שובר שיאים חדשים, ומחייב את כולנו, בין אם בבית ובין אם בעסק, למצוא פתרונות אוורור מתאימים ויעילים. במאמר זה סקרנו חלק מהפתרונות שיכולים לעזור לכם.

השמש הקופחת בארץ, מעלה את הטמפרטורות והופכות את השהייה בכל חלל שהוא לכמעט בלתי נסבלת. אבל כיום קיימים בשוק לא מעט פתרונות, אשר יכולים להקל משמעותית על האקלים בתוך המבנה שבו אתם שוהים.

פתרונות לבית

כאשר מצטבר חום בחלק העליון של המבנה, כמו למשל בגגות רעפים, זה גורם לעליית הטמפרטורה הכללית של הבית, ואפילו המזגן לא ממש מצליח ממש לעזור במצב כזה, גם כאשר הוא פועל במלוא העוצמה וללא הפסקה. הפתרון הטוב ביותר במקרה זה הוא להשתמש בונטה שמטרתה לינוק את החום מהמבנה. על ידי כך ניתן להוריד את הטמפרטורה במבנה באופן משמעותי, ולאפשר למזגן לצנן את המקום, ואפילו מדי פעם להיכנס למצב "השהייה" – מה שיאפשר לכם להוריד משמעותית את הוצאות החשמל שלכם.

פתרונות למפעלים

מפוחים תעשייתיים פועלים על אותו רעיון של ונטות, אלא שהם מיועדים לשימוש במבנים גדולים. מפוחי גג הם מוצר נפוץ למדי המשמש בעיקר אולמות תצוגה, מפעלים, בתי מלאכה גדולים ומבנים חקלאיים, ואף קיימים דגמים קטנים יותר המיועדים לווילות, למשרדים, לחנויות ולמבנים קטנים אחרים.

אין לבלבל בין מפוחים מסוג אלה למוצרים מסוג אחר – המפוחים הצנטריפוגליים. מטרתו של מפוח כזה הוא לפנות ממפעלים, ממסעדות וממקומות אחרים אדי שומן, עשן של טיגונים, בישולים אפייה וכו'. לעומת זאת, הסוג הראשון של המפוחים שואב את האוויר בעוצמה גדולה ומשפר משמעותית את התנאים שבתוך המבנה.

איך לבחור את הפתרון המתאים לך?

מעבר לחלוקה הגסה של וונטות לבתים ומפוחים למפעלים, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לפני הקנייה. לאחר שייחשב את הנפח של חלל המבנה שלכם, הוא יעזור להתאים את הפתרון האידיאלי עבורכם. כמו כן, חשוב לציין שמעבר לחישוב הנפח, קיימים פרמטרים שונים שבהם יש להתחשב, ולכן פגישה עם איש מקצוע היא בגדר חובה שאין לוותר עליה.

  • המאמר נכתב באדיבות א.ר שיווק והפצת ונטות בע"מ – המפיצה הבלעדית של מוצרי S&P האיכותיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content