כל מה שצריך לדעת על הדברה בטוחה

כל מה שצריך לדעת על הדברה בטוחה

 

לאחרונה שמענו על מקרים חמורים כאלה ואחרים של פגיעה בבני אדם שהתרחשו עקב שימוש לא בטוח ולא תקני בחומרי הדברה שונים למרבה הצער. יש להבין כי חומרי הדברה הם חומרים מאד מסוכנים ללא כל צל של ספק, ושימוש לא תקני או שלא לפי כל כללי הבטיחות עלול לגרום למוות – חד משמעית. מכאן נובעת מן הסתם החשיבות הגדולה של הדברה בטוחה לכל סוג של מבנה כזה או אחר.

מה היא הדברה בטוחה?כל מה שצריך לדעת על הדברה בטוחה

כדי לעשות הדברה בטוחה יש להקפיד על הדברים הבאים:

  • רישיון הדברה – לכל מדביר חייב להיות רישון הדברה בתוקף. הרישיון ניתן על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה והוא מציין עם איזה חומרים מותר למדביר לעבוד. לכל רישיון יש מספר וניתן לבדוק זאת באתר המשרד להגנת הסביבה. אין לעבוד עם מדביר שאינו מציג בפניכם את הרישיון.
  • חומרי הדברה – חל איסור בחוק להשתמש בחומרים שאינם מאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה או משרד הבריאות. יש להקפיד ולוודא כי המדביר מוביל את חומרי ההדברה במיכלים המקוריים שלהם שעליהם יש חותמת האישור לשימוש בהם.
  • זמן השהות מחוץ לאיזור המודבר – לכל חומר הדברה נקבע זמן מסויים שיש להיעדר מהמקום המודבר. אינפורמציה זו כתובה על גבי מיכל חומר ההדברה ויש להקפיד על כך באופן מוחלט.
  • הוראות לשעת חירום – על המדביר להשאיר בביתכם (לאחר פעולת ההדברה) דף ובו רשומים כל החומרים שבהם עשה שימוש ותאריך ההדברה, וכן מספרי טלפון חירום למקרה שמשהו יחוש ברע לאחר ההדברה. דף זה חשוב ביותר והוא מאפשר לצוותים הרפואיים, במקרה של פגיעת החומר במישהו, לדעת בדיוק מה היה החומר ואיזה טיפול לתת לו בהתאם לכך.

מעבר לכללי בטיחות חיוניים אלה, יש לוודא כי חברת ההדברה היא חברת הדברת מזיקים  מנוסה ומקצועית ביותר, כי היא עובדת עם כל ציוד אשר מגן הדרוש לעובדיה, ושהיא מעניקה לכם אחריות על ההדברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content