כך תתאימו מפוח לעסק שלכם

כך תתאימו מפוח לעסק שלכם

המפוח הכי טוב בשבילכם

נוכחות של מפוח במפעל היא עניין של הכרח. כל מפעל לפי החוק חייב להחזיק במפוח בכל מצב בו יש עשן במקום. יש מפעלים שפועלים אך ורק על פעולות חשמליות כמו למשל בתעשיית המזון או חלק מתעשיית הפלסטיק אך גם בתעשיות אלו ניתן לראות כיצד שורפים חומרים שיכולים להיות בעייתיים במקום סגור. תעשיות אחרות כמו למשל מפעלי גז וברזל חייב פלוט את הגזים הרעילים שהם מייצרים כיוון שאם לא כך ייעשה, כל העובדים שנמצאים במפעל יהיו בסכנה. מלבד הסכנה של שאיפת הגזים הרעילים המפוח מונע פריצת שריפות בגלל אותם גזים. כל מפוח חייב להתאים לעסק ויש כמה קריטריונים שחייבם להתייחס אליהם.

מפוח

כך תתאימו מפוח לעסק שלכם

  • סוג העבודה חייבת להיות חלק מהשיקולים. יש מפוחים שמסוגלים לפלוט כמות מסוימת בפרק זמן מסוים ויש מפוחים שמסוגלים לפלוט כמות כפולה או משולשת. חשוב מאוד להתאים את המפוח להיקף שריפת הגזים שמתבצעת במקום. חשוב מאוד להציב מפוח מספיק גדול שיוכל לפלוט את כל הגזים ובמידת הצורך להציב כמה מפוחים במקומות אסטרטגיים. כוח היניקה של המפוח קובע את היכולת שלו לעבוד בצורה מאומצת ולפלוט כמות רבה בבת אחת.
  • חובה להתייחס גם לשטח המפעל כדי להבין איזה מפוח יהיה הכי חיוני. יש מפוחים צנטריפוגליים שיכולים להתאים גם לבתים ולא רק לעסקים או למפעלים. מפוחים אלו מותקנים על הגג ונותנים תחלופה קבועה של אוויר כך שכל הגזים נפלטים מהגג. נוסף לאלו, יש מפוחים לתקרה נמוכה. מפוחים אלו פועלים במקומות תעשייתיים בהם התקרה אינה גבוהה כמו בדרך כלל ואז והמנגנון של יניקת האוויר שקטה במיוחד ומתאימה לתקרה זו.

תיעזרו במומחים

התקנת מפוחים היא עניין של הצלת חיים ולא רק עניין של עמידה בתקן. חשוב מאוד להתאים את המפוחים כמו שצריך מבחינת כל הגורמים כאשר במפעל יכולים להיות כמה סוגי מפוחים. גם העמידות של המפוח משפיעה ביותר על הבחירה שלנו כאשר יש מפוחים שצריכים לעבוד בהיקף עבודה מסביב לשעון ללא עצירות ולכן מומלץ לרכוש מפוחים חזקים ואמינים שיהיו איתנו לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content