כך תבחר עורך דין

כך תבחר עורך דין

2משרדי עורכי דין מעניקים ייצוג משפטי מקיף בבתי משפט אזרחיים ובבתי דין רבניים, ולכן נדרשת מהם מקצועיות מיוחדת. מבחינת הלקוחות, בחירה נכונה של עורך דין יכולה לעשות את ההבדל בין טיפול מהיר ויעיל, לבין עוגמת נפש של שנים רבות. על מנת לבחור עורך דין בצורה נכונה, כדאי להכיר את ההבדל בין תחומי ההתמחות השונים, ולזהות יתרונות של משרד אחד על פני אחר.

כל תחום התמחות דורש עורך דין אחר

בבואכם לבחור משרד עורכי דין, בדקו בראש ובראשונה את תחומי ההתמחות בהם הוא עוסק. מגוון תחומים וידע מקיף הם עדות לאמינות המשרד, לניסיון שלו, ולהיקף אנשי הצוות הפועלים במסגרתו. התחומים העיקריים בהם צריך להתמחות המשרד הם כדלקמן:

א. גירושין – עורך דין גירושין חייב להכיר את הפסיקה העדכנית, ללוות את הלקוח גם בזמנים קשים, ולשתף אותו בחוות דעת אישית. יתרה על כך, קיים הבדל בין עורך דין גירושין בתל אביב לבין עורכי דין במקומות אחרים בארץ. עורך דין גירושין בתל אביב מטפל גם בשאר תושבי האיזור וגוש דן, אך התחרות גדולה, ולכן הוותק והניסיון הם פקטור משמעותי. בתחום אחריותו של עורך הדין נמצאים נושאים כמו תביעת מזונות, עריכת הסכם גירושין, חלוקת רכוש, משמרות ועוד.

ב. דיני משפחה – הפסיקה בדיני משפחה נחשבת מורכבת במיוחד. בתי המשפט פועלים במהרה, על מנת להחזיר את חיי המשפחה לשגרה, ומהבחינה הזו עורך הדין שלכם צריך לדעת כיצד לעבוד תחת לחץ.

ג. מקרקעין – תחום הנדל"ן בישראל רווי מאבקים ותביעות משפטיות. אם אתם רוצים לנצל את סעיפי החוק לטובתכם, כדאי שתבחרו משרד המעסיק עורכי דין, המקפידים על יחס אישי ואמינות.

ד. משפט אזרחי – לקוחות רבים פונים אל משרדי עורכי דין במטרה לטפל בסוגיות משפט אזרחי. לפני שאתם בוחרים את עורך הדין, עליכם לוודא הצלחה בתיקים קודמים, לבקש המלצות, ולברר לגבי ההסמכה הספציפית.

האם יש דרך להשוות בין עורכי דין?

בחירת עורך דין היא חלק מתהליך מורכב. יש להתאזר בסבלנות בזמן בחירת עורכי הדין, להתרשם באופן אישי מנציגי המשרד, ולהתעקש על התמחות בתחום הרלוונטי. לא תמיד המחיר, אותו גובה עורך הדין, הוא עדות למקצועיותו. כדאי להתחיל את ההשוואה בין עורכי דין עם סקירת אתרי אינטרנט וקבלת מידע על תחומי ההתמחות. לאחר מכן, יש לנסות ולקבל המלצות, לקרוא מידע מקצועי, ולקבוע פגישת היכרות לצורך התייעצות ראשונית. אם ההתרשמות חיובית, בקשו לקבל הצעת מחיר מסודרת, והשוו אותה עם לוח התעריפים של לשכת עורכי הדין.

קיימים גופים, המעניקים ייעוץ משפטי בחינם, אך אין תחליף לעורך דין המומחה בנושא מסוים. בחרו את עורך הדין על פי תחום ההתמחות שלו, ובצעו את התהליך בצורה נכונה, על מנת ליהנות מייצוג משפטי ראוי. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content