טיפים לתחזוקה נכונה של מערכות גילוי אש

טיפים לתחזוקה נכונה של מערכות גילוי אש

על חשיבות מערכת לגילוי אש

המקום בו אנחנו נמצאים, בין אם מדובר במקום העבודה שלנו, הבית או המפעל, חייב להיות מקום בטוח מכל הבחינות. המקום צריך להיות מוגן מפי נזקי מזג אוויר, הוא צריך להכיל מקום מוגן מפני התקפות טילים פתאומית ועוד מספר גורמים לפי התקנים והנהלים הרבים שמעוגנים בחוק בעיקר במבני ציבור. אחד הדברים שיכולים להיות סכנה גדולה מאוד בעיקר במקומות ציבוריים היא שריפה שיכולה להגיע. השריפות יכולות להגיע בגלל קצר במוצר חשמלי מסוים, סיגריה שלא נזרקה במקום הנכון או בגלל חמסין יבש במיוחד. מערכות גילוי אש הן הכרח במקומות רבים והתקנה שלה אינה מספיקה אלא תחזוקה נכונה למשך השנים.

מערכות גילוי אש

טיפים לתחזוקה נכונה של מערכות גילוי אש

  • אחרי ש-וידאתם שהמערכת הותקנה על ידי גורמים מוסמכים בלבד, שפועלים לפי כל התקנים והותקנה מערכת שעומדת בכל הדרישות חשוב מאוד לשמוע ממנה כיצד צריך לתחזק נכון אמנם יש כמה טיפים כוללים לכל המערכות אך חשוב מאוד לדעת האם יש דרישות ספציפיות לתחזוקה נכונה, מתי צריך לקרוא לבדיקה נוספת ומהם הסימנים שצריכים להדליק אצלנו נורת אזהרה וליצור קשר עם החברה כדי שהם יגיעו לתקן את הליקוי.
  • מערכות גילוי אש מורכבות מגלאי עשן. גלאי העשן הללו הם אלו שמתחילים את כל התהליך בהעברת המידע על השריפה שפרצה לכל הגורמים הרלוונטיים. חלק מהקריאות מגיעות לטלפון החכם של הבעלים של המקום וחלק מגיעות גם עד לתחנת הכיבוי הקרובה. גלאי העשן חייבים להיות ממוקמים במקומות אסטרטגיים כדי שימצאו כל שריפה בכל מקום ברחבי המבנה וכמובן שהם צריכים להיות חשופים ופועלים תמיד. תחזוקה נכונה של מערכות גילוי אש חייבת לכלול בדיקה מקיפה ותקופתית של גלאי העשן כדי לוודא שהם תקינים וכמובן לשים לב כאשר בחדר מסוים אם לא פועלים.

תחזוקה נכונה של הספרינקלרים

ספרינקלרים הם הפתחים שמתיזים מים ברגע שמערכות גילוי אש קולטות שיש ריפה במקום מסוים. הספרינקלרים מצילים חיים ומכבים שריפות באופן מיידי והם חייבים לעבור בדיקות תקינות אחת לתקופה. הספרינקלרים מתחברים לתשתית המים של המקום ומתיזים מים בסיבובים ובעוצמה רבה וברגע שהם לא יפעלו התוצאה יכולה להיות שריפה של כל המבנה כשהאש כבר חקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content