הכל על פרופיל אלומיניום לחלון

הכל על פרופיל אלומיניום לחלון

אלומיניום הוא חומר גלם מבוקש בענף הבנייה וניתן לנצל את התכונות שלו עבור סוגים רבים של עבודות. בנוסף, בעזרת חומר זה אפשר לייצר פרופילים לחלון בעיצובים ובצבעים שונים. לצד פרופיל אלומיניום דק המתאים לעיצוב אלגנטי ישנם פרופילים עבים, המיועדים בעיקר עבור המגזר העסקי, מחסנים ומפעלים.

פרופיל אלומיניום

הבחירה דווקא במתכת זו עבור ייצור פרופילים לחלונות היא תוצאה של מאפיינים כימיים. אלומיניום הוא היסוד המתכתי השכיח ביותר בכדור הארץ, הוא נמצא בעיקר במחצבי בוקסיט, והוא נחשב מצוין בשל חסינותו להתחמצנות. אלומיניום הוא למעשה מתכת קלה עם שליש מהצפיפות של פלדה או נחושת. אפשר לחשל אותו בקלות והוא נוח גם לעבודה בעיבוד שבבי. יחד עם זאת, יש לזכור כי פרופילים אלו עבור חלונות או דלתות הוא אינו החומר המקורי. זו היא למעשה סגסוגת של מתכות אשר תפקידה לגרום לחומר להיות אפילו יותר אוטם ומבודד.

יתרונות וחסרונות של החומר

היתרון הגדול ביותר של החומר הוא היכולת שלו להשתלב עם מתכות אחרות, מבלי לפגוע במשקל הנמוך ובחוזק. זהו יתרון שהופך את האלומיניום לבחירה האולטימטיבית עבור פתרונות בידוד ואיטום. עוד כדאי לציין את היתרונות הבאים אשר מוכיחים את היעילות של שימושו עבור חלונות:

–          הוא אינו נשחק ועמיד לאורך שנים רבות

–          אין צורך בתחזוקה מיוחדת

–          הוא מבודד מבחינה תרמית ואקוסטית

–          הוא חזק על מנת להתאים לזכוכיות כבדות

–          הוא מייצר יתרון אסתטי עבור בתים, משרדים ועוד

–          קל לניקיון והתקנה

–          ניתן להוסיף ציפוי אלומיניום לשמירה מבלאי

–          אפשר לבצע שיפורים ושינויים גם לאחר התקנת הפרופיל ואיטום החלון

החיסרון היחיד של אלומיניום הוא הצורך בשמירה על תכונותיו גם לאחר הדבקה של הפרופיל על החלון. קל מאוד לחתוך בצורה מדויקת את הפרופיל, אך על מנת להדביק אותו היטב יש להשתמש בחומרים אוטמים ומבודדים כמו סיליקון. במילים אחרות, סיליקון הוא חומר המתווך בין הזכוכית לבין האלומיניום, וכך ממלא את התפרים בצורה עדינה.

עלויות וייחודיות שלו מול חומרים אחרים

העלויות של שימוש בפרופילי אלומיניום אינן גבוהות. לא מדובר על חומר גלם נדיר וכיום ניתן לבחור מבין סוגים רבים של אלומיניום לצורך יצירת פרופילים מרשימים. מצד שני, חשוב מאוד לאתר גורמים מקצועיים אשר יידעו להמליץ על הפרופיל המתאים. רק חברה מנוסה, אמינה ומיומנת תדע כיצד לתרגם את היתרונות ואת התכונות שלו לצורך ייצור פרופיל לחלון. לא כדאי להשתמש בחומרים אחרים עבור פרופילים לחלונות. הוא מחליף כיום את התריסים מעץ אשר נבחרו לצורך מתן תחושה טבעית ואווירה כפרית, הוא יעיל בהרבה משימוש בחומרי גלם יקרים כמו מתכת והוא עונה על דרישות מגוונות.

לסיכום, פרופיל עשוי  אלומיניום לחלון מייצג את הדור הבא של תחום העבודות ועיצוב הפנים. כדאי מאוד לנצל את היתרונות של האלומיניום ולבחור פרופיל זול, יעיל ומשתלם לטווח הארוך.

המאמר בחסות אלומיניום אלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content