הדרך הטובה ביותר להוזלת מחיר השימוש במעלית

הדרך הטובה ביותר להוזלת מחיר השימוש במעלית

השימוש היום יומי במעלית בבית שלכם הוא כמובן לא חינמי, וחשוב להכיר את עלותו

על אף שכאשר אתם נכנסים למעלית, מספר רב של פעמים מדי יום ביומו, אתם לא נדרשים לשלם לאף גורם או אדם עבור השימוש הזה – אין הדבר אומר כי השימוש במעלית הוא חינמי לחלוטין. המעלית היא מרכיב בסיסי ובלתי נפרד מכל בניין רב קומות בעולם המודרני בו אנחנו חיים, ואי אפשר שלא להשתמש בה מספר פעמים כאשר מתגוררים ועובדים בקומות גבוהות – אך חשוב להבין מה מחירי השימוש במעליות וכיצד ניתן להוריד את המחירים האלה ולהשתמש במעלית בצורה הטובה ביותר לאורך זמן.

מעליות
מעליות

מהי הדרך הטובה ביותר עבורכם להוזלת מחירי השימוש במעלית הביתית שלכם?

 

  • חיסכון בשימוש במרחקים קצרים – אלא אם אתם משתמשים במעלית שלכם משום שאתם חייבים – בשל מוגבלות כזו או אחרת – כדאי לחסוך את השימוש במעלית כאשר מדובר במרחקים קצרים של קומות ספורות, ועד להיקף של שתיים-שלוש קומות בהחלט כדאי לחסוך את השימוש במעליות. חשוב להבין כי השימוש במעלית הוא לא שונה מאוד מבחינה כלכלית בין אם מדובר בקומה אחת ובין אם בשבע קומות – ולכן בכדי לחסוך את עלות התפעול במעלית כדאי שלא להשתמש בה עבור מרחקים קצרים.
  • התקנת מעלית חסכונית – כיום, מעליות מתקדמות ואיכותיות הן בהחלט גם חסכוניות למדי. הדגמים המהירים ביותר והאיכותיים ביותר של מעלית הם גם על פי רוב אלה שהשימוש בהם הוא הכי חסכוני, והמהירות הזאת לא גורמת לניצול מוגבר של החשמל. כך, כבר בשלב התכנון של המבנה אתם יכולים להבטיח כי עלויות התפעול תהיינה נמוכות למדי.

ההוצאה על השימוש במעלית היא הוצאה של הבניין כולו – ויש להתייחס אליה בהתאם

ההוצאה על שימוש במעליות היא הוצאה שאי אפשר בלעדיה בכל מבנה מודרני, אך בהחלט מדובר בהוצאה משותפת של ועד הבית – שיכולה לרדת בצורה משמעותית עם שימוש נכון לאורך חודשי השנה השונים. בכל מקרה, לא מדובר בהוצאה של יותר משקלים ספורים לכל דייר בכל חודש – וגם בהוצאה הזו ניתן לחסוך לא מעט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content