גמילה מסמים קלים – יש אפשרות כזאת?

גמילה מסמים קלים – יש אפשרות כזאת?

הסמים המקוטלגים כסמים "קלים" הם כאלה שצריך לדעת כיצד להתמודד איתם מבחינה התמכרותית

בשנים האחרונות, ישנה עלייה משמעותית בכל מה שנוגע לשימוש בסמים המוכרים כסמים "קלים" – בארץ ובעולם כולו, כאשר ישנם לא מעט מקומות בהם ישנה לגליזציה לסמים אלה, ביניהם ניתן לרשום את המריחואנה והחשיש – סמי הקנאביס. בכל מקרה, בלי להיכנס למשמעויות החברתיות והכלכליות של סמים אלה – שהן ממש לא שליליות בהכרח מטבען – חשוב לדעת מה לעשות כאשר ישנה התמכרות של ממש לסמים אלה. במקרים רבים, אנשים שמכורים לסמים קלים לא מבינים שהם במצב זה – וחשוב להכיר את המצב הזה ולדעת כיצד לטפל בו עם גמילה מסמים קלים.

האם ישנה גמילה אפקטיבית מסמים קלים? מהו אופי ההתמכרות וכיצד נגמלים?

  • מהי התמכרות לסמים קלים? החומר הפעיל בסמים קלים הוא חומר בשם THC – חומר שמשפיע על תפקודים מוחיים, פוגע בזיכרון לטווח קצר וגורם לתחושת ההנאה, כמו גם להפגת כאב שיכולה להועיל ללא מעט אנשים חולים ופצועים. מלבד היתרונות המסוימים שלו, החומר נצרך בעישון ולכן הוא מזיק כמו כל עישון – ולמרות שהוא עצמו לא ממכר כמו ניקוטין, למשל, ההתמכרות שהוא יכול ליצור היא התמכרות ותלות נפשית, שמרגישה פחות כמו התמכרות ולכן קשה יותר לבצע גמילה מסמים קלים, במקרים רבים.
  • אז איך נגמלים? גמילה מסמים קלים מתבצעת בליווי צמוד, אישי ונפשי, שבראש ובראשונה מאפשר לאנשים להבין שאכן יש להם בעיה שהם צריכים לפתור – בעיה שמשפיעה לא רק עליהם ועל התפקוד היום יומי שלהם, אלא גם על הקרובים אליהם – משפחה, חברים ומקום עבודה. התלות הנפשית בסם צריכה להיות מוחלפת באורח חיים בריא ושלם יותר, כזה שלא צריך את האסקפיזם של צריכת סמים קלים קבועה.

פנו למרכזי גמילה איכותיים – יש לכם למי לפנות עבורכם ועבור הקרובים אליכם

הגמילה האפקטיבית ביותר מסמים קלים מתבצעת במסגרת מרכז גמילה מסמים – מרכזים שנותנים את הליווי הנפשי והאישי הנחוץ לשם כך, ומאפשרים לאדם המכור להבין את ההתמכרות שלו, להבין את השורש שלה, ולטפל בצורך הנפשי שהיא גורמת. אין ספק שמדובר במרכזים חשובים מאוד – וחשוב לדעת שיש למי לפנות אם אתם או מישהו שקרוב אליהם זקוק לכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content