ביטחון בעבודה – זה בידיים שלכם

ביטחון בעבודה – זה בידיים שלכם

אנשי מקצוע אשר עובדים בתחומים רבים מן הסתם מצווים לשמור על בטיחות בעבודה ועל ביטחון בעבודה כלפי עצמם וכלפי כל הסובבים אותם מטבע הדברים. על מנת לשמור על ביטחון בעבודה, הרי שנדרשת אחריות אישית ומקצועית, ומשמעת עצמית במובן שלא מעגלים פינות בשום אספקט של ביטחון או בטיחות בעבודה.

יש מקצועות שבהם נושא ביטחון בעבודה מעוגן בחוק על ידי נוהלים אשר יש לבצע אותם ואלה מתייחסים לכל העבודות המסוכנות מבחינת החוק לרבות:

  • עובדים בתחום הריסוס
  • עובדים בתחום כרית וגיזום עצים
  • עובדים בתחום החשמל והגז
  • עובדים בתחום האבטחה
  • עובדי בניין והקמת תשתיות

בכל התחומים הללו ישנן דרישות לקיום נוהלי בטיחות מטעם החוק גם לגבי העובדים עצמם בכל הנוגע להכשרתם המקצועית וסיווגם המקצועי, שמירה על הביטחון האישי שלהם בזמן העבודה, וגם לגבי כל האנשים הנמצאים בסמיכות למקום ביצוע העבודה. כריתת עצים למשל יש לעשות רק על ידי חברות ואנשים אשר מוסמכים לכך באופן רישמי, ואת כריתת העצים יש לבצע על פי נוהלי בטיחות קפדניים ביותר, וזאת כדי למנוע פגיעה בעוברי אורח, בעובדים עצמם וברכוש אשר וודאי נמצא בקרבת מקום.

ביטחון בעבודה בכל מקום

גם אם אתם עובדים בתחומים שונים הרי שהאחריות על הבטיחות במקום העבודה שלכם היא עליכם. אם אתם עוסקים בתיקון מכשירי חשמל, או בשיפוצים, בהתקנת פרגולות או בהקמת גינות עליכם לשמור על רמת הבטיחות הגבוהה ביותר כדי לשמור על ביטחון האנשים שבסביבה ועל הביטחון האישי שלכם. זה אומר שימוש באמצעי הגנה בעת עבודות גובה, משקפי מגן  וכפפות הגנה, בגדים עבים ושימוש בכלי עבודה בטיחותיים מבחינת חשמל וכדומה.

ממש כמו שכל מקום עבודה מחויב כיום בממונה בטיחות לשמירה על בטיחות ובריאות העובדים, כך ממונה איש המקצוע על הבטיחות במקום בו הוא עובד ויש לעשות זאת במלוא האחריות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content