איתור נזילות מים: כך תעשו את זה נכון

איתור נזילות מים: כך תעשו את זה נכון

נזילת מים בצנרת הביתית עלולה להיות צרה צרורה, ויש לכך כמה סיבות. הסיבה הראשונה היא העובדה שלעתים קרובות קשה לזהות את הנזילה באופן מיידי, ולוקח המון זמן רק לגלות שיש נזילה איפשהו. 

הסיבה לכך פשוטה: ברוב המקרים הנזילה אינה נגרמת בגלל פיצוץ גדול בצינור מים, אלא בגלל חור קטן שגורם לטפטוף איטי אך עקשן.

הסיבה השניה היא שנזילה כזאת עלולה לגרום לנזק משמעותי לתשתיות הבית, וגם לפגיעה בבריאות. הנוזלים עלולים לחלחל ולפגוע בשלד הבטון, דבר שעלול לגרום להוצאה משמעותית על מנת לתקן זאת. כמו כן, רטיבות היא מצע נוח להתפתחות של עובש ופטריות, שעלולות לחדור אל דרכי הנשימה ולגרום לבעיות רפואיות. 

איך מאתרים נזילת מים?

איתור נזילות מים מתחיל בשלב הראשון מההבנה שיש בכלל נזילה. אחת השיטות היעילות לעשות זאת היא על ידי סגירה של כל ברזי המים בבית, ובדיקה של שעון המים. אם הוא ממשיך להסתובב – כנראה שיש נזילת מים איפשהו. 

העניין הוא, שאם מדובר בטפטוף איטי, יהיה קשה לראות זאת בבדיקה כזאת. לכן, מומלץ לעשות זאת כאשר אתם יוצאים לכמה ימים מהבית, לחופשה לדוגמא. סגרו את כל הברזים בבית וצלמו את שעון המים. אם הוא מראה נתון שונה כשיצאתם מהבית וכשאתם חוזרים הביתה – יש נזילה. 

בשלב השני, יש צורך להבין בדיוק איפה הנזילה. זה עלול להיות מסובך, ולכן כדאי להביא איש מקצוע לעשות זאת, ועדיף שהוא יהיה מהאיזור שלכם. כך לדוגמא, אם אתם גרים בפתח תקווה, כדאי לכם להזמין אינסטלטור בפתח תקווה שיבוא לבצע עבודה של איתור נזילות.

ציוד מיוחד לאיתור נזילות

לפני שאתם מתקשרים לאינסטלטור כזה או אחר שיבוא לבצע איתור נזילות בבית שלכם, חשוב מאוד שתבדקו אם יש לו ציוד מתאים לעבודה כזאת.

אחד המכשירים המתקדמים לאיתור נזילות הוא מצלמה תרמית. מדובר במצלמה משוכללת שמסוגלת לזהות חום וקור, וכך היא יכולה לזהות תנועה של מים בתוך קירות הבית, בלי לשבור את הקירות. 

אינסטלטור שיגיע עם מצלמה כזאת יוכל לחסוך לכם המון כאב ראש והמון בלאגן בבית (וגם המון כסף), בזכות העובדה שהוא יכול לאתר את הנזילה בצורה מדוייקת בלי לשבור קירות.

אם לא תוודאו שיש לו את הציוד הזה, אתם עשויים "ליהנות" מאיתור נזילות בשיטה הישנה, שכוללת שבירת קירות ומשחק מחבואים של הנזילה והאינסטלטור. אף אחד לא רוצה את זה. 

לאינסטלטורים שמתמחים באיתור נזילות יש ציוד נוסף, שכולל בלוני גז ומכשירים נוספים. כדאי לכם לבדוק שיש לו את הציוד הזה לפני שאתם מזמינים אותו.

לסיכום, נזילת מים בצנרת יכולה להיות צרה צרורה, אבל אם תזמינו בעל מקצוע אחראי, מקצועי ואמין, שמחזיק בציוד המתאים לעבודה הזאת – תוכלו לטפל בה בצורה מהירה ובלי כאב ראש מיותר. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Skip to content